Jdi na obsah Jdi na menu
 


vídělek eclipse

Třetí díl upírské romance Twilight sága: Zatmění se stal o víkendu nejúspěšnějším filmem v severoamerických kinech.

 

Snímek od pátku do neděle vydělal 69 milionů dolarů (1,4 miliardy korun). Na druhé místo se zařadila další novinka, fantasy film Poslední vládce větru, se ziskem 40,7 milionu dolarů (833 milionů korun), uvedla agentura Reuters.

 

ČTĚTE TAKÉ:

Do kin míří upírská Twilight sága: Zatmění


Nejnovější film o peripetiích, které provázejí vztah teenagerky Belly Swanové k nesmrtelnému upírovi Edwardu Cullenovi, šel do kin už ve středu. Během prvního dne se před kinosály tvořily fronty mladých dívek a film překonal rekord v ziscích pro středeční premiéry. V následujících dnech ale návštěvnost opadla a za pět dnů od uvedení snímek vydělal celkem 162 milionů dolarů (3,3 miliardy korun), což je o 37 milionů dolarů (757 milionů korun) méně, než distributoři očekávali.

Druhou úspěšnou novinkou tohoto týdne se stal film Poslední vládce větru, který je hranou verzí stejnojmenného animovaného seriálu. Snímek přilákal relativně hodně návštěvníků i přes negativní kritiky, které mu vyčítaly příliš spletitý děj a škrobené dialogy.

Na třetí příčku spadl o uplynulém víkendu nejúspěšnější film posledních dvou týdnů Toy Story 3: Příběh hraček. Snímek, jemuž hlasy propůjčily například hollywoodské hvězdy Tom Hanks a Tim Allen, vydělal o 30,2 milionu dolarů (618 milionů korun).

Čtvrté místo v žebříčku obsadil o víkendu film Machři se zisky 18,5 milionu dolarů (379 milionů korun). První pětku uzavírá akční komedie zatím spolu, zatím živí, která vynesla svým producentům 10,2 milionu dolarů (209 milionů korun).

Pořadí Název filmu Tržby (v milionech dolarů)
1. Twilight sága: Zatmění 69,0
Upírská Twilight sága
Foto: internet

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář