Jdi na obsah Jdi na menu
 


chyby ve stmívání

 

11. V baseballu je scéna, kdy si James uvědomuje, že je Bella člověk. Cullenovi okamžitě vběhnou před ní. Edward stojí v levé dolní části. Další scéna: Edward je v zadní skupině.

 12. Když se Edward a Bella vrací z Port Angeles, jejich taťulové jsou na policejní stanici a sanitka je před vchodem. Další scéna: sanita stojí opodál.

 13. V baletním studiu jsou najednou světla. Měly by být ze svitu měsíce, ale ta světla jsou spíše ze slunce.  

 14. Ve filmu je scéna, kdy Edward řká Belle, že byl přeměněn jako první, pak následovala transformace Esme. Střih. Scéna: Při Edwardově vyprávění prší! Další scéna: najednou pršet přestalo a Edward i Bella jsou suší.
 
15. V knize měl být Emmettův jeap červený, tady je bílý.
 
16. Vůbec nesedí dům Cullenů (kniha versus film)
 
17. Bella má přijet 18. ledna a 19. ledna má jít do školy. Film: Bella přijíždí v březnu.
 
18. Edwardovi Bella v knize řekne, že ví, co je, úplně na jiném místě než ve filmu.

19. Kniha: Edward v baseballové scéně parkuje jeap mnohem dál než ve filmu.
 
20. Všiměte si: Baseballová scéna: Rosaliny kalhoty jsou v jednu chvíli špinavé, v další scéně jsou čisté.
  
21. Scéna v laboratoři: Preparovaný pták mění pozici.
 
22. První scéna v bistru (Bella a Charlie) - lahve na stole mezi záběry cestují.

23. Scéna, kdy si Bella všimne, že Edwardovy oči jsou černé. Další záběr: Je vidět okraj kontaktních čoček.
 
24. Scéna v jídelně, kdy Edward chytá jablko je Edwardova kůže, jakoby právě přišel z chladu. Po kraťoučkém úryvku je Edwardova barva obličeje a zbytku těla úplně jiná.
 
25. V jednom z leteckých záběrů, kdy je Edward s Bellou na stromě, je vidět bezpečnostní zařízení, kterým je Edward připoután.

26. Když Bella vyhledá na Googlu, zobrazí se jí ve vyhledávači "Apotamkin" (správně), po rozklepnutí se objeví "Apotampkin".
 
27.  Ve scéně, kdy Edward říká Belle: "I'm not going to END your life for you." tato slova neodpovídají vyslovení. Jeho ústa totiž vyslovují nějaké slovo začínající n "B".
 
28. Když Edward a Bella jsou na louce, vzdálenost se mezi jejich hlavami zvětšuje X slunce.
 
29. Ve scéně, kdy Charlie říká Belle o nových pneumatikách, všiměte si v jednotlivých okamžicích odrazu.

30. Když Bella otvírá knihu Quileute legends, široký záběr ukazuje, že nejsou na stanách žádné fotky. Když říká "Cold One", fotky jsou z obou stran.
 
31. Když Bella spadne na ledu před domem - Charlie jí říká o ledovce -, jsou vidět pod džínami chrániče.
  
32. Když Edward říká v nemocnici Belle, že by měla odjet do Jacksonville, uslyšíte v pozadí Bellino srdce naprosto klidné, přestože Bella je zjevně rozrušená.
    
33. Když Bella a Jacob sedí v Bellině dodávce, je vidět na Jacobovi, že má paruku - linie paruky.
       
34. Ve scéně, kdy se Bella seznamuje s Esme, je na Esmeině tváři vidět make-up (čelo-nemá make-up, brada-má make-up)
 
35. Když jsou Bella a Edward na školním výletu, studenti v pozadí mění místa - mezi jednotlivými střihy.

 

36. Ve chvíli, kdy si dívky užívají slunný den a diskutují o Port Angeles, sedí za nimi kluk v hnědém triku. Zazvoní na hodinu. V mžiku onen kluk zmizí.

37. Když si Bella a Charlie povídají v kuchyni o René a Philovi, žekne Charlie "Dobře.", on žádné slovo neřekne - jeho ústa se nehýbou.

38. V baseballové scéně, když přichází návštěníci, jsou na Laurentových očích vidět čočky.

39. Ve scéně, kdy pan Molina stáčí "kompostový čaj", je ho v jednom okamžiku  ve sklenici víc, než když ho podává studentům.

40. V knize je učitelem biologie pan Banner, ve filmu pan Molina.

41. Když Bella odjíždí od Charlieho a Edward naskakuje do dodávky, vůbec mu nepoletují vlasy od větru, i když auto jede.

42. Když Victoria navádí policii na východ, její stopa se liší od toho, co najde policie.

43. V baseballové scéně, kdy Carlisle odpálí míček a rozběhne se, můžete vidět Edwarda a Emmetta v pozadí, jak se také rozběhnou. V následující scéně však Edward s Emmettem stojí a jen se připravují na to, až vyběhnou.

44. Ve scéně, kdy Bella s Edwardem přijíždějí k policejné stanici, visí na dveřích jeden oranžový papír. Jakmile se dveře zavřou, jsou zde 3 (oranžový, modrý, černý).


 45. Billy Black je celou dobu na invalidním vozíku, to znamená, že nemůže chodit. jak je ale možné, že by mohl řídit auto? Viz moment po tom, kdy Edward navrhuje Belle, aby navštívila jeho rodinu.

1. Ve scéně, kdy je Bella v nemocnici, když se kamera blíží k jejímu obličeji, dýchací trubice jsou vpravo od očí, ale když je záběr daleko od tváře, trubky jsou posezení na její tváři.

5. Po návratu Edwarda, když Bella vstupuje do biologie, kniha se z boku vzhledem k papíru, když si však Bella sedá, papír a kniha jsou v rovině.

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

...

(..., 17. 6. 2014 19:31)

Ale nezapomneňte, že kniha je úplně něco jinýho - kniha nemusí být úplně stejná jako film

pneu a deka

(Věra, 10. 3. 2013 9:11)

V knize se nemluví o žádné fialové dece,kterou koupil Charlie při příjezdu Belly,na auto v knize nasadil Charlie řetězy a ne nové pneu.Setkání Jacoba s Bellou v prvém díle knihy také neodpovídá setkání ve filmu.

Smrt Viktorie

(bouda, 27. 12. 2011 22:02)

Ve 3 díle, kdy Edwad po souboji ukousne Viktorii hlavu. Hlava dopadne a má otevřené oči, další scéna z jiného úhlu..oči jsou už zavřené..

noha

(terka, 19. 11. 2011 22:26)

kdyz james neco udela belle z nohuje to na prave ale kdyz jde po schodech na stužkovou slavnost ma je v jedne scene na druhe noze

zatmění

(mocushle, 28. 9. 2011 19:19)

když Bella zachrání Edwarda a probudí se u sebe v pokoji. Otec si s Bellou jde promluvit - po jeho odchodu vychází Edward z poza dveří, kde před tím nebyl.

Vlasy - nesrovnalosti co se týče vlasů - účesů provádí snad všechny díly.

Když śe chce Edward ukázat na slunci, Bella jej zachrání a ukryjí se, vejdou do budovy. Když za nimi přichází Elis dveře jsou zavřené, musí dveře rozrazir a rozbít zámek na dveřích

zatmění

(mocushle, 28. 9. 2011 19:17)

když Bella zachrání Edwarda a probudí se u sebe v pokoji. Otec si s Bellou jde promluvit - po jeho odchodu vychází Edward z poza dveří, kde před tím nebyl.

Vlasy - nesrovnalosti co se týče vlasů - účesů provádí snad všechny díly.
dveře jsou zavřené, musí dveře rozrazir a rozbít zámek na dveřích
Když śe chce Edward ukázat na slunci, Bella jej zachrání a ukryjí se, vejdou do budovy. Když za nimi přichází Elis